Hakkında

Hayaller

İçimizdeki İrlandalı’nın olağanüstü hikayesi aslında çok olağan bir şekilde, sıradan bir adamla başlar. Doğma büyüme İstanbul’da yaşamış, bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Hayri Can Akyel, kişisel ve profesyonel anlamda kendini geliştirmek amacıyla 2017 yılı sonunda Dublin’e taşınma kararı aldığında, başına geleceklerden habersizdi.

Habersizdi çünkü, internette çoğunlukla sadece gezmek üzerine web günlükleri bulunmaktaydı. Yurt dışına yerleşmek ve başka bir ülkede yaşamak üzerine detaylı içerik bulamamıştı. Hele ki Dublin ve İrlanda üzerine yazılar çok genel idi. Başlangıç için ilginç bilgiler barındırsa da, iş pratiğe döküldüğünde yetersiz kalıyorlardı.

Yurt dışına yerleşmek demek, her şeyini toparlayıp, satabildiklerini satıp, bambaşka bir kültüre balıklama dalmak demekti.

İşte bu nedenle İçimizdeki İrlandalı, galaksideki çoğu web günlüğünden daha fazla kaydadeğer içeriğe sahiptir. Birincisi, gezegenlerarası yayınların çoğunun aksine ücretsizdir ve kar amacı gütmez. İkincisi, Hakkında sayfasında kocaman harflerle ‘PANİK YOK’ yazmaktadır.

don__t_panic_and_carry_a_towel_by_ashique47-d3fu8qd.jpg

Not: Bu sayfadaki içerik, Douglas Adams’ın Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi kitabının giriş bölümünden etkilenerek hazırlanmıştır. Kitabı mutlaka okumanız, filmini mutlaka izlemeniz tavsiye edilir!


Gerçekler

Paylaşacağım yazılar, amacınıza yönelik olarak aşağıdaki bölümlere dağıtılmaktadır. Bir yazı birden fazla bölümde bulunabilir.

Yeni Eklenenler – Bütün yazılar eklenme tarihine göre burada bulunmaktadır.

Gelmeden Önce – Henüz karar aşamasındaysanız, bu bölümdeki yazıları mutlaka okumalısınız.

Geldikten Sonra – Büyük atılımı gerçekleştirdiniz ve buradasınız veya geldikten sonra başınıza gelecekleri merak ediyorsunuz; o halde bu bölümü okumadan geçmemelisiniz.

Eğitim ve İş – Yüksek öğrenim ve iş hayatına dair yazıları bu bölümde bulabilirsiniz.

Gezi – İş, okul nereye kadar? Biraz da İrlanda’nın keyfini sürmek için buraya.

Yaşam – Pazarda domates kaç para, vizemi nasıl uzatırım, aylık akbil nasıl gibi sorular için bu bölümü inceleyebilirsiniz.

Kendinize iyi bakın!

Sevgiler,
HCA

 

 

Reklam