İrlanda’da 2. El Eşya Alım Satımı Nasıl Yapılır?

İrlanda’da kullanmadığınız eşyaları satmanın en kolay ve rahat yolu Adverts isimli web uygulaması. Hem webden hem de mobilden ulaşıp kolayca ilan açabiliyorsunuz. Açtığınız ilanlar Şubat 2018 tarihi itibariyle bedava, ileride paralı yaparlar mı bilmem. Ek para öderseniz ilanınızı ön plana çıkarabiliyorsunuz.

Bizdekiler kadar olmasa da, burada da ölücüler mevcut. Bu nedenle satışınıza bir fiyat tanımlarken, Amazon.co.uk deki sıfır fiyatlarını ve Adverts’teki 2. el fiyatlarını karşılaştırıp, pazarlık yapabileceğiniz yüksek bir tutarda karar kılmalısınız. Amazon.co.uk’da İngiliz Sterlini olduğunu unutmayın, Euro’ya çevirmelisiniz.

Ürününüz yayına çıktıktan sonra ek bilgi talep edenler olabilir. Onlara hızlı ve nazik bir şekilde cevap vermeniz, ilanınızı üst sıralara taşıyacaktır. Bazıları da ürününüze bir fiyat teklifi verecektir, kabul ederseniz iletişime geçebiliyorsunuz. Kabul etmezseniz, “Reply” tuşuna basarak gerekçesiyle birlikte ret cevabı vermeniz çok önemli. Aksi takdirde ilanınızla ilgilenmediğinizi veya sahte bir hesap olduğunuzu düşünebilirler.

Fiyat konusunda anlaşmanızın ardından, belirleyeceğiniz bir yerde buluşup satışı gerçekleştiriyorsunuz. Her şey tamamlandıktan sonra puan vermeyi unutmayın, uygulamadaki en büyük gücünüz kişilere puan verebilmeniz.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s