Kanalıma Hoş Geldiniz!

Arkadaşlar merhabaaaa,

Şaka şaka! Bu espriyi daha fazla yapmayacağım 😀

Duydum ki sadece yazı yazmak, Dublin’deki yaşamı aktarmak için yeterli değilmiş. Ben de o zaman neden video çekmeyeyim dedim ve sizler için işten eve gidiş yolumu hızlı çekim modunda görüntüledim.

İlk kanala çıkınca videoda gördüğünüz yat, dünyanın en büyük yatlarından ve Meksika donanmasının uygulama yaptırdığı yat imiş. Instagram profilimi takip ediyorsanız orada komik bir video paylaşmıştım, sabahın köründe talim gibi bir şey yapıyorlardı. Instagram hesabımı da buraya bırakayım:

https://www.instagram.com/irlandalicimizdeki/

3 dakikalık hızlı çekimle göreceğiniz bu rota, 5 kilometrelik bir mesafe ve hafta içi 25, hafta sonu 17 dakika civarı sürüyor. Bu video Pazar akşamı çekildiği için, nispeten az beklemeli bir yolculuk oldu. Videoda duyduğunuz şarkı ise, en meşhur İrlanda türkülerinden ”Rocky Road to Dublin”. Şarkıyı videoda The High Kings grubu yorumluyor.

Bu rotanın şehir merkezinde bulunup da bisikletle işe gidebileceğiniz en yeşil rotalardan olduğunu iddia ediyorum. Hava da her zaman çok temiz. Hep de İrlanda’yı yerecek değiliz ya?

Videoda dikkatinizi çekmek istediğim bir konu da, geçen haftaki yazımda bahsettiğim bisikletlilerin ve scooter kullananlar arasında benim dışımda kimsenin ışıklara uymadığı. Benim durduğum her ışıkta, yol boş diye geçen birini görebilirsiniz. İlgili yazım şuydu: İrlandalıların Anlamamazlıktan Gelme Davranışı ve Avrupa’daki İncelik Kültürü

İşte karşınızda videom:

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s