Elveda İrlanda!

Elveda İrlanda!

2 yıllık Dublin macerasının ardından, hayatımda yeni bir Fransa macerası başladı.

icimizdekirlandali.com’u kapatmayacağım ve mevcut yazıları son kez güncelleyeceğim. Buna ek olarak, Fransa için yeni bir başlık açıp buraya da arada sırada yeni yazılar yazmayı planlıyorum. İngilizce konuşulan bir ülkeden, İngilizce konuşulmayan bir ülkeye göç etme tecrübesiyle de bana benzer durumda olan kişilere faydalı bilgiler verebileceğimi umuyorum.

Ben İrlanda’ya taşınırken bilgi eksikliğinden dolayı irili ufaklı zorluklar yaşadım; umarım verdiğim bilgilerle başkalarının hayatına olumlu yönde etki edebilmişimdir.

Daha birkaç haftalık Fransa tecrübemle karşılaştırdığımda bile şunu söyleyebilirim ki, iyi ki öncelikle Dublin’e gitmişim. Geriye baktığımda görüyorum ki, büyük nüfusu olmayan bir ülkenin başkentinde yaşamış olmak, birçok imkana sahip olmakla birlikte mega kentlere göre daha kolay alışmamı sağlamış. İngilizce konuşulduğu için kültüre ve hayata uyum sağlayamama riskini en aza indirmiş. Küçük bir merkeze sahip olması sayesinde, civarda yaşayan arkadaşlarımla yakın bağlar kurmamı sağlamış. Bunlar, hayatınızı yurt dışına taşınma hedefinize göre yönlendirdiğinizde, orada tutunup tutunamayacağınızı belirleyen çok önemli noktalar. Yine de geriye baktığımda, Dublin’de kesinlikle bir barınma krizi olduğunu söyleyebilirim. Şansa çok güzel bir mahallede, minik ama huzurlu bir stüdyo dairem olduğu için minnettarım.

İyi ki varsın İrlanda! İyi ki sizi tanıdım sevgili İrlandalılar ve Türkiye’den gelen İçimizdeki İrlandalılar 🍀❤️

HCA kaçar!

78755366_1018498691836919_4861242279957889024_o

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s